top of page

O NÁS

Vítané je u nás každé zvířatko. Chlupaté, opeřené, šupinaté, bezsrsté,  mohutné i drobné. Péči si zaslouži každé jedno. 

Jezdci na pláži

Náš příběh

279073053_352394910255597_3874033776199790905_n.jpg
IMG_20211017_174432.jpg

S kolegyní jsme se potkaly na referenční klinice zaměřené na nemoci psů, koček a drobných savců. Pracovali jsme spolu 2 roky. Za tu dobu se ukázalo, že sdílíme nejen  lásku k všem tvorům, ale taky přístup k medicíně. Obě chceme pomáhat lidem i zvířatům jak v ordinaci tak v terénu. A tak jsme spojili síly. Rozšířili jsme služby v ordinaci v Chvalšinách a zároveň vedeme každá svojí terénní praxi. 

MVDr. Denisa Němcová

Promovala v roce 2002 na VFU Brno FVL. Jako soukromý veterinární lékař smíšené praxe pracuje od roku 2007.

Klienti, kteří paní doktorku již znají, nemusí mít obavy. Vaše oblíbená veterinární lékařka, zakladatelka praxe malých zvířat v Chvalšinách a praxe velkých zvířat, Vám bude k dispozici, jak jste byli zvyklí. Nadále se bude věnovat preventivní, interní medicíně koní včetně chirurgického ošetření. Dále zdravotní problematice velkých a malých přežvýkavců a dalších hospodářských zvířat. Komplexně přistupuje k léčbě psů, koček a malých savců. Doktorka Němcová umí na míru nadstavit homeopatickou léčbu pacientovi a napomoct tak harmonizaci (uzdravení) těla a psychiky. 

      Od září 2022 pracuje pro ČB pobočku SVS v Českém Krumlově. Mimo to dále pracuje jako veterinární lékařka koní a hospodářských zvířat a příležitostně chirurgická asistence v ordinaci.

MVDr. Dominika Warcholová

Promovala v roce 2014 na VFU Brno FVL. Působila do jara 2021 na veterinární klinice v Českých Budějovicích. Věnovala se preventivní, interní, akutní medicíně malých zvířat včetně stomatologické chirurgie a chirurgie měkkých tkání. Specializuje se mimo jiné na medicínu drobných savců.  Léči taky nejedovaté plazy a ptáky.

Nová kolegyně doktorky Němcové přispěje k rozšíření ordinačních hodin  a modernizaci ordinace v Chvalšinách. Zároveň provozuje terénní medicínu koní, přežvýkavců, prasat, králíků, drůbeže (malochovy) a také domácí návštěvy psů a koček.

       Od září 2022  vede ordinaci Chvalšiny samostatně, příležitostně s výpomocí kolegyně Němcové.

SPOLEČNÉ CÍLE

Pojí nás společný celistvý přístup k medicíně. Milujeme zvířata a věříme, že ošetření si zaslouží zvíře jakékoli velikosti, věku a tvaru. Chceme, aby klienti a jejich zvířecí svěřenci měli nejlepší možnou péči. Chceme, aby jste znali Vaše možnosti a rozhodovali se na základě plné informovanosti. Budeme se snažit postupně rozšiřovat naše služby a postupně ordinaci inovovat.

Sledujte nás také na facebooku Veterina Chvalšiny - praxe malých a velkých zvířat

Přístup k praxi

Prvolíniové ordinace a terénní veterináři jsou základnou veterinární péče.

Mnohé zvládneme léčit, konzultovat, ošetřit včetně chirurgie. 

Díky naši práci nejsou zahlcována referenční pracoviště a zároveň těmto pracovištím posíláme pacienty na konkrétní specializovaná vyšetření.¨

V ordinaci

Doktorka Warcholová vyslechne majitele, důkladně pacienta vyšetří a vysvětlí léčbu nebo možnosti diagnostiky a dalšího postupu. K majitelům zvířat jsme vlídné, ale přísné. Pochopení procesu léčby je zásadní pro úspěšné a trvalé vyléčení nebo stabilizaci nemoci :-) Volba mezi postupy je pak na Vašich schopnostech a financích. Moc dobře víme, že komunikace je klíčem ke všemu :-) 

 V terénu

Mnoho lidí nemá čas zajet do ordinace a čekat hodiny. Případně jsou zvířata  v ordinaci hysterická a návštěva je tak silně stresující pro všechny strany. Kliniky pro velká zvířata jsou vzdálená a přeprava nákladná. Přitom by majitelé chtěli věnovat maximální možnou péči i těmto zvířatkům.  V tomto případě jsme tu pro Vás. Opět pro malé i velké. Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že pokud zvládnete do ordinace nebo na kliniku dojet, v ordinaci máme mnohem větší klid na práci, lepší vybavení , osvětlení a ve většině případu jsou zvířata taky lépe vyšetřitelná a ošetřitelná. Na to nikdy nezapomínejte. Proto domácí návštěva psů, koček a exotů  u klienta by vždy měla být až možnost číslo dva.

Tři kočky Přehrávání

Těšíme se na Vás

 Shih Tzu s hračkami
Image by Sam Carter
Image by Christopher Carson

Our Clients

bottom of page