top of page
Dog Portrait
Očkování

Vakcinace

psů

Na vakcinace psů používáme značku Nobivac.  Tento výrobce má garanci bezpečnosti, pokud je používaný souvisle od štěněcího věku.

První očkování se doporučuje od 6 T věku. Pak se ještě 2 x revakcinuje v intervalu 3-4 T. Záleží i na vakcinaci matky (mateřské protilátky). U některých plemen se doporučuje ještě 4. revakcinace. Proto je dobré konzultovat očkovací schéma včas se svým veterinářem. Ten Vám pak může doporučit dále vakcinaci proti tetanu, borelióze, psincovému kašli.

Bunny Kisses

Vakcinace králíků 

K vakcinaci králíčků používáme vakcínu, která je pro ně bezpečná a má nejlepší výsledky, co se tvorby protilátek týká. Primovakcinaci by mělo předcházet parazitologické vyš. trusu (kokcidióza). Až životně důležité to je  u mláďat.

První očkování je po 10. týdnu věku Pestorin + Myxoren. Za další 10 - 14 dnů Pestorin RHDV 2. Další revakcinace jsou pak po 6 měsících, Pestorin 1xR.

Toto vakcinační schéma má nejméně postvakcinačních reakcí, včetně tých vážných.

Bílé kotě

Vakcinace koček

Používáme vakcínu Feligen CRP. Je to kvalitní vakcína s výbornou imunologickou odpovědí a s vysokou bezpečností. Koťátka se prvně očkují v 9. týdnu věku minimálně týden po odčervení dle hmotnosti. Další revakcinace je za 3 - 4 T. Lze očkovat také vakcínu Leucofeligen FeLV/CRP. Tuto očkujeme jen na objednání. První očkování musí předcházet vyšetření krve na na tuto nemoc a očkovat se můžou jen negatívní jedinci.

tráva

Odčevení a paraziti

Často slýcháváme od lidí, že jestli je zvíře zdravé, odčervují jen 1xR. Mnohdy si neuvědomují, že nejde jen o zdraví zvířat, ale také o jejich vlastní. Některé druhy parazitů běžně napadají i člověka a ve vzácných případech se může jednat o vážné nebezpečí. např. echinokokóza, kterou způsobuje tasemnice, larva visceralis migrans běžně se vyskytujících škrkavek. 

Pes by se měl odčervovat minimálně 4xR. Krmení syrovým masem a lovící hlodavce až 1xM.  Kočky doma 1x 6-12 M dle výživy a přístupu do výběhu. Ty co jsou hlavně venku 1x 2 M. Odčervovací tablety se téměř nevstřebávají, ale pokud nechcete často odčervovat, doporučujeme min. 1xR vyšetřit trus.

Čištění zubů Dog něco

“Jen mu zapáchá z tlamy.”

Tuto vetu slyšíme velice často a neradi. Mnozí majitelé psů, koček, fretek si začne více všímat tlamu svého miláčka až v momentě, kdy je začne obtěžovat silný zápach z tlamy. Velice často se stává, že v tento moment už se nejedná jen o ošetření zubního kamene ultrazvukem, jak si to majitel jednoduše představuje. Silný zápach způsobuje bakteriální zánět dásní a mnohdy až zánět čelistní kosti kolem kořenů zubů. V této fáze už zuby nelze zachránit a je nutné vytržení.

“Jsou to jen zuby, vypadnou samy”

Při této větě nás už mrazí!

Něco takového může říct jen ten, kdo neví, co je dlouhodobá bolest zubů a dásní. Často se stane, že po tom, co se dentice ošetří a zahojí, z nevrlého a polehá-vajícího zvířátka se stane opět hravý tvor radující se ze života :-).

Málo lidí dále ví, že je předpoklad, že se baktérie skrz zánět čelistí šíří po těle a zachycují se na chlopních srdce a můžou být tak vyvo-lávající příčinou onemocnění srdce. Nemluvě o zánětu ledvin, krevních sraženinách, atd.

image1-min-1.jpg
bottom of page